Telli kohe-tuleb odavam !

Akende pesu:

Aknapesu varustus

Kes veel mäletab, et aknaid pesti ajalehega ning kõigest mõne akna pesu võis võtta terve päev, siis professionaalne pesu on ikka oluliselt kiirem ja kvaliteetsem. Õige varustusega on aknaid võimalik pesta väga kiiresti ja saavutada oluliselt kvaliteetsem tulemus. Mida parem ja kvaliteetsem on varusuts, seda parem ka tulemus. Peamine aknapesu vahendite tootja on UNGER.

Pesuhari

Esmalt on vaja pesuharja, millega aknalt mustus lahti saada. Selleks on enamasti pehme, riidest karvaga hari, mis kogub mustuse enda sisse. Mustemate akende puhul on vaja kasutada harja, millel üks pool on kare  nagu “karukeel”. See peab olema piisavalt kare, et mustust pesta, kuid samas ei tohi akent kahjustada.

Selleks, et aknalt mustust paremini maha saada, tuleb kasutada pesuvahendeid. Koduses kasutamiseks võib panna tilga Fairy’t, kuid ainult Fairy’ga pestes võib aknale jääda kiht, mis hakkab hoopis mustust koguma ja mida on raske hiljem maha saada. Kui Fairy’t üldse millekski kasutada, siis akende pesuks. See, et sellega nõusid pestakse on täielik lollus.

Kui aken on pestud ja vahune (mõned pesuvahendid ei vahuta), tuleb aken kuivaks tõmmata. Selleks kasutatakse kummikaabitsat ehk vehkel. Kummikaabitsa puhul on oluline, et sellel saaks kumme vahetada, sest ajapikku need kuluvad ega tööta enam nii hästi.

Lisaks on veel tarvis ämbrit, kuhu hari sisse mahuks.

Kui klaasil on mõni päris tugev sade, siis selle eemaldamiseks kasutatakse akna žiletti, millega saab akent kahjustamata saaste maha (enamasti linnu väljaheited).

Väga oluline on ka raamid ja tihendid puhtaks teha, sest need koguvad endasse kõige rohkem mustust. Kui tihendid ei ole puhtad, tuleb järgmise vihmaga kogu saaste jälle aknale. Tihendite puhastamiseks kasutakse paberit või spetsiaalset lappi, mis ei jäta triipe.